top of page

Nasłuchuj

Kiedy przebudzamy się do swojej prawdziwej natury, nie oznacza to, że automatycznie w pełni żyjemy jako ekspresja tego co w nas prawdziwe. Kiedy stopniowo pozwalamy na Obecność w naszych ciałach, zanurzamy się w naturalne, zmysłowe, cielesne doświadczanie. Dla większości z nas ciało jest w bardzo uwarunkowanym stanie - system nerwowy, kości lub mięśnie są w stanie napięcia i nie funkcjonują w związku z tym w swobodny sposób. Kiedy pomieszane, uwarunkowane ciało odpuszcza, wtedy jesteśmy w stanie odpoczywać w nim bez dopowiadania sobie zbędnych historii.

Jak to robić w aktualności codziennego życia?

Zatrzymaj się, bądź cicho, otwórz swoją skórę, umysł, wszystko w tobie … nawet jeśli nie wiesz jak … pozwól, żeby twoje ciało stwarzało swój własny ruch. Jak Życie chce być wyrażone w tej chwili? Niektóre kroki są oczywiste i wypływają z ciała w prostocie - nie jako myśl, nie jako rzecz, po prostu cisza w poruszeniu; ale są też chwile nie tak jasne i wymaga to trochę czasu zanim jesteśmy w stanie wkroczyć w tą prostą życiową płynność.

Nasłuchuj jak kolejny ruch chce się ujawnić. To tak jak w życiu kiedy nadchodzi coś nowego, a my mamy tendencję żeby odsunąć się od gruntu naszego istnienia w myśl lub komentarz na temat tak zwanego problemu i żeby przestać słuchać i odczuwać siebie. Zamiast narzucać pomysły na tą chwilę, możemy po prostu ją przyjąć i wtedy naturalnie zaczynamy poruszać się jako ta chwila. Mój nauczyciel siada nad oceanem i patrzy na poruszenia wody i glonów, pozwalając aby ten ruch wszedł do jego ciała.

Marlies Cocheret

Jeśli mamy szczęście, tak bardzo się rozczarujemy, że Życie pomoże nam opróżnić wszystko z nas co nie jest rzeczywiste, tak aby życie mogło zasiąść jako Życie w tej wspaniałej rezydencji jaką jest ciało. Ten powrót do zmysłowości i pozostawianie doświadczeń w ciele bez komentarza jest procesem w czasie i przestrzeni - wymaga czasu i przestrzeni; wymaga też odwagi, aby pozostawać blisko siebie, nawet jeśli świat zachęca nas żeby szukać siebie na zewnątrz.

Marlies Cocheret


Ostatnie Wpisy
Archiwum
bottom of page