top of page

Miłość jest do Dawania, nie do Brania

Miłość nie może się wyczerpać.

Możesz dawać świadomość lub miłość bez ograniczeń ponieważ świadomość jest czymś, co nie może się wyczerpać. Bez względu na ilość rzeczy, których byłeś dziś świadomy, w dalszym ciągu masz dostępną świadomość dla tej chwili i dla następnej. Świadomość łatwo jest dawać, nic nie kosztuje, ani też nie uszczupla ofiarodawcy. W twoim Sercu istnieje nieograniczony zasób miłości. Sprawdź, czy możesz dać czemuś tak dużo uwagi, aż twoja świadomość się wyczerpie.

Czasami powstrzymujemy miłość i świadomość ponieważ myślimy, że prawdziwa miłość wymaga czegoś więcej niż tej prostej, otwartej uwagi. Nasze uwarunkowanie sugeruje, że miłość wymaga takich rzeczy jak kompromis, poświęcenie i bezwarunkowe dawanie naszego czasu i wysiłku. Może niektóre z tych rzeczy są niezbędne w związku, ale nie dla miłości.

Jest to ważne rozróżnienie ponieważ często mylimy miłość ze związkiem. Pomyłkowo wierzymy, że miłość jest zależna od związku. Ale jeśli zauważymy, że źródło miłości jest wewnątrz nas, wtedy postrzegamy związki z właściwej perspektywy. Związki są ważne, ale nie są aż tak ważne jak miłość. Doświadczenie tego wewnętrznego przepływu miłości jest satysfakcjonujące zarówno w związku, jaki i bez związku. Można doświadczyć tej miłości z pięknym obiektem sztuki muzealnej, ze wzruszająca muzyką, z ekscytującą chwilą sportu, lub też w głębokim kontakcie z drugą osobą. To dzięki miłości związki i wszystko inne ma dla nas wartość.

Co za wspaniała możliwość – cała miłość, której kiedykolwiek pragnąłeś, jest dostępna w tym momencie, wystarczy, że podarujesz ją wszystkiemu, co napotykasz, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz ciebie. Miłość jest do dawania, nie do brania. Czym więcej jej dajesz, tym bardziej twoje Serce wypełnia się nią po brzegi.

Nirmala


Ostatnie Wpisy
Archiwum
bottom of page