O tantrze i seksie

2017/05/01

      

Długo się zbierałam z umieszczeniem tego tekstu, ale wreszcie przyszła gotowość ... lub odwaga – to są słowa nauczycielki tantry z Kalifornii (nie pamiętam imienia), pod którymi się podpisuję …

  

“Kiedy mówię ludziom, że nauczam Tantry, pierwszą rzeczą, którą muszę zrobić to wyprowadzić ich z błędu, że Tantra ma cokolwiek wspólnego z seksem (przynajmniej nie więcej niż cokolwiek innego, jak, powiedzmy jedzenie czy zawiązywanie sznurówek). Następnie informuję ich, że jest ona morderczo trudna raczej niż orgazmicznie rozkoszna (chociaż, faktycznie jest jednym i drugim). Jej znaczną częścią jest też praca z aspektami cienia (mój przypis: tym wszystkim co chcemy trzymać od siebie jak najdalej, co boli i przeraża).
  

Powiedziawszy to co powyżej, z reguły straciłam do tego momentu zainteresowanie około 95 % rozmówców – albo też bardzo się wzburzyli, jeśli są praktykami “Marin Tantry” (lub jak usłyszałam od kogoś ze znajomych, “za-awansowanego orgazmowania”).

  

Jeśli seks jest tym czego szukają – a seks jest bardzo dobrą rzeczą, i sama też go kocham! – to istnieją niezliczone miejsca, do których mogę ich wysłać: kluby, party, warsztaty, zajęcia, praca z ciałem, coachowie seksu somatycznego, terapia seksem, seks shopy itd. Przynajmniej w Kalifornii, gdziekolwiek spojrzeć to tego mnóstwo.

  

Jest to odzwierciedleniem głodu seksu, który jest tak rozpowszechniony w naszym stłumionym zachodnim świecie. Świecie, który wchłonął tą starą praktykę (Tantra jest jedną z najdłuższych tradycji przekazywanych bez-pośrednio I bez-przerwy przez tysiące lat), przywarł do jej soczystych aspektów, które przemawiają do współczesnych psychoz, i tak naprawdę zapomniał o całej reszcie.

  

W Tantrze chodzi tylko o jedną, jedyną rzecz:
Przebudzanie się.
Nic więcej.

  

Tantra używa wszystkiego i czegokolwiek pod tym kątem. Jest jak Krav Maga duchowych dyscyplin.
Używa seksu i pożądania ponieważ są one bardzo mocne. A jednocześnie są także niebezpiecznymi ogniami, które mogą nami zawładnąć. Tantra używa psychicznych cięć, niebezpieczeństwa, intensywności, tabu, paradoksu, strachu, dużych emocji, bólu – podejście, które jest mocno niewłaściwe dla ludzi straumatyzowanych.

  

Tak naprawdę, stawianie znaku równania pomiędzy Tantrą a uzdrawianiem seksualnym jest jedną z największych pomyłek kiedykolwiek zrobionych względem tej starej praktyki. Uzdrawianie seksualne jest niezwykle pomocne, i BARDZO potrzebne, i do tego potrzebne na dużo większą skalę niż to ma obecnie miejsce – i to NIE jest Tantra.

  

Do przemyślenia:
Nie ma czegoś takiego jak “bezpieczeństwo” w Tantrze!
Dlaczego?
Ponieważ nie ma bezpieczeństwa w ŻYCIU!

  

A Tantra jest jak życie.

I używa najbardziej szaleńczo dewastującego i ekstatycznego elementu znanego ludzkości:
Miłości.
Nie miłości twojej babci. Nie miłości twojego zwierzaka. 
Nie miłości “harmonijnych związków”.
Nie.
Miłości fuzji i rozszczepiania atomu. Wypalającej miłości.
Miłości, o której mówi Rumi. Którą reprezentuje Kali.

  

Tantra jest nieprzypadkowo destruktywna czy wypala, ale robi to SPECJALNIE – jest po to, żeby przecinać iluzje. Rozbierać. Dezintegrować. Szybko i mocno (mój przypis: tak szybko i tak mocno jak to jest na dany moment możliwe/właściwe). Z wdziękiem. Ale bez litości.

Jest to strzała nakierowana prosto w serce dualności, myślenia konceptualnego, ego, udawania i fałszu.
Więc masz tu dużo do stracenia, możliwe, że nawet zdrowie psychiczne, szczególnie jeśli wchodzisz w to z nieuzdrowionym bagażem i potrzebujesz “terapii” lub po prostu chcesz się z kimś przespać.
A koszt tego co możesz dostać jest niezwykle wysoki. I JEDYNE co otrzymasz to “po prostu obudzenie się” …

  

Rozkosz nie jest zagwarantowana. Seks nie jest ważny. Pożądanie jest paliwem, ale nienadużywanym. “Lepsze związki” nie są tu istotne. W najlepszym razie mogą być skutkiem ubocznym, tak jak inne rzeczy. A w najgorszym razie mogą być okrężną drogą, uzależnieniem i ślepym zaułkiem. I tylko, jeśli naprawdę chcesz się obudzić ... – bo inaczej to przecież niesamowite miejsca żeby się w nich zatrzymać, nie uważasz?

  

I dlatego nie znajdziesz dużo dobrej Tantry w Kalifornii.
Chociaż możesz znaleźć dużo świetnej terapii i dobrego seksu!
Jeśli chodzi o Tantrę, proponuję żeby się dobrze zastanowić i nie przeceniać swoich możliwości.

  

Koniec końców, każdy może wszystko nazywać wszystkim.
Możesz nazwać swojego kota Tantrą, i powiedzieć z pełnym przekonaniem, że znasz Tantrę.

  

Tych, którzy naprawdę wiedzą, spotyka się rzadko.
Uważaj. I mądrze wybieraj.

Please reload

Witajcie jak zawsze serdecznie,

2019/12/27

Dla mnie sprawa jest prosta - jesteśmy tu po to aby istota ludzka stała się Istotą Ludzką!!

2019/06/05

No, miałam pisać o przedwiośniu a skończyło się na seksualności …

2019/03/06

Ten rok był dla mnie pełen eksperymentów ….

2018/12/25

1/5
Please reload

Ostatnie Wpisy
Please reload

Archiwum
Please reload

© 2013 - 2020 Kama Korytowska

Ta strona używa cookie i innych technologii.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie,

zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.