top of page

Kontakt ze sobą a pieniądze

Jestem poruszona tym jak bardzo i wciąż uciekamy od siebie, od tego czym naprawdę jesteśmy - i jak kierowani tęsknotą za sobą, błędnie nakierowujemy nasze poszukiwania na zewnątrz siebie.

Na ostatnich zajęciach w Londynie - badaliśmy w podgrupach m.in temat finansów. Jedna osoba w każdej podgrupie wybrała kogoś na finanse kiedy nie ma relacji z tym czym naprawdę jest. Reprezentanci finansów w każdej podgrupie byli w marnym stanie. Ktoś leżał na podłodze, ktoś w ogóle wyszedł z sali, ktoś inny siedział nonszalancko na krześle ze sardonicznym uśmiechem i zdaniem: „No, na pewno!”.

Kiedy każdy z badających wybrał reprezentanta na swój dobry kontakt z prawdziwym sobą - każdy z nich stanął naprzeciw swojego Ja - i było jasne co jest najważniejsze. O dziwo! reprezentanci finansów w każdej podgrupie bez wyjątku podeszli do „swojej” osoby i stali obok na wyciągnięcie ręki …

Tak to jest … w naszej kulturze pogoń za pieniędzmi przybrała postać zastępczą kontaktu ze Sobą. Ale ... możemy to zmienić.

Poniżej grafik i cytat ulubiony …. zwróćcie uwagę, że rusza ponownie zamknięta cykliczna Grupa Przebudzenia - na ten moment podaję daty i miejsce.

Dzisiaj kilka słów od Adyashantiego:

„Jesteśmy przerażeni na samą myśl żeby puścić rzeczy, które sprawiają nam cierpienie

ponieważ jeśli puścilibyśmy przeszłość, nie wiedzielibyśmy już kim jesteśmy.

Nie bylibyśmy w stanie ubrać się w przeszłość. Nie bylibyśmy w stanie czuć politowania do siebie.

Stalibyśmy w chwili obecnej, i tylko w chwili obecnej, i stalibyśmy bez osądzania, wstydu czy poczucia winy.”

pozdrawiam z serca,

Kama


Ostatnie Wpisy
Archiwum
bottom of page